Olukorrast riigis


P2evad m88duvad ja hakkab yha rohkem harjuma siinse eluga. Kuna iga p2ev on nii palju uut, siis tunduvad need megapikad. Tegelt olen olnud siin vaid loetud p2evad.. R22giks natuke riigi majanduspoolest. Iga emiraat on justkui omaette majandusyksus siin, mis teeb oma majandusotsuseid. Hullult palju on emiraatide omanduses olevaid firmasid (justkui riigifirma), nii kytusefirmad, kinnisvarafirmad kui ka t88stus. Ka Fly Emirates on riigifirma n2iteks. Siin on seadus selline, et igal firmal peab olema miinimum 51% omandusest kodakondse inimese k2es. Seda selleks, et siis j2tta rikkus riigile ja selle kodanikele. Kodakondsust on v6imalik saada ainult synni kaudu, isegi kui elada seal 30 aastat, kodakondsust ei saa. Naistel on v6imalik l2bi abielu, kuid kui kohalik naine abiellub ntx euroopa mehega, siis kaotab kodakondsuse. Kohalike osakaal populatsioonist on isegi v2ike, selle l2bi loodetakse siis hoida naisi oma rahva seas jne. Selleks, et saaks 2ri omada 100%, on loodud eraldi tsoonid (free zone) Dubai linna l2histel - Media City, Internet City, Knowledge Village jne. Seal on kinnisvara ja kommunaalid oluliselt kallimad, aga see v2lisfirmasid ei heiduta. Media City, kus ma ise t88tan hetkel (kolime augustis Knowledge Villagesse kyll), siin asub oma 2000 firmat. Nii pilvel6hkujad kui madalamad majad. K6ik uued muidugi. Kuni viimase ajani oli veel selline reegel, et v2lismaalased ei saanud osta ka kinnisvara, pidid rentima. See millalgi sai muudetud ja kinnisvara ostuga saab kaasa ka elamisloa (residence visa). Kinnisvara on siin muidugi megakallis ja n6udlus suur. Dubai emiraat ise on suutnud nafta osakaalu oma majandusest viinud 8%-ni, olles v2ga imetletud teiste riikide poolt. Suur osa on transiidil, re-ekspordil. Dubai sadam ja lennujaam on strateegilisel asukohal Aafrika ja Aasia vahel. Muidugi ka kinnisvara ja pangandus on siin suured hitid, lisaks turism. Suur osa Dubai edul on v2idetavalt kohalikul sheigi perekonnal. Praegusel sheigil on visioon, et Dubai peab saama maailma ilusaimaks ja k6ige-k6ige linnaks. Selleks ehitataksegi siia k6ik maailmaimed jne. Varsti pidi nii 30-20 aastat vanad maha l6hutama, et uued asemele teha. Samuti on plaan luua oma manhattan lahe 22rde, nagu new yorkis ja tokyos. Jnejne. S2ra ja kuld igal pool. Teised emiraadid on passiivsed ja vaatavad asja pealt. Abu Dhabi, kel j2tkub naftat veel 95 aastaks, on sellise ylbe hoiakuga ja r22gib, et vaatame, kuidas Dubail l2heb ja siis kopeerime nende edulood. Dubai inimesed arvavad, et neil kulub enne 20 aastat, kuni nad reageerivad ja j22vad muidugi arengus maha. Kytus on siin muidu 4x odavam kui Eestis.

Hinnatase siin on pigem kallim kui Eestis. M6ned toiduasjad on odavamad ka, aga mitte palju. Arvutiv2rgid on odavad. Elan t2naval, mida kutsutakse computer street, siin on arvutipoed yksteise otsas. Imestan, kuidas nad kasumit teenivad. Suur osa n2evad suht kahtlased v2lja ka, et Eestis sellisesse poodi jalga ei t6staks. On ka muidugi suur kaubamajasid, mis ilusad.

Hullult kerge oleks siin kiirelt raha laiaks lyya, ahvatlusi j2tkub. Eriti kui tahaks pidutseda, klubitada jne. Ntx maailma k6rgeimasse hotelli (see kullast, 7*) Bur Al-Arab sisenemine maksab juba 200 dirhami (1 dirham=3,5 eek). Ja muidugi kaubandus on mega, turud ja kaubamajad on ilusaid asju t2is. Ahvatlusi igal nurgal. Ka restodes on palju ahvatlevaid h6rgutisi, aga hind siis muidugi vastav. Esialgu ei saa ma kodus syya teha, kuna k88ki juurdep22su selles korteris pole (uue otsingud k2ivad pidevalt), et pean ostma kas valmistoitu v6i v2ljas s88ma. Aga l6bus on v2hemalt.

Esimest korda elus ootan talve saabumist! Siis pidi siin ilm normaalne olema, 88siti isegi alla 20 kraadi langema! Ja 6hk pidi hingatavaks muutuma. Talve siin paraku ainult 4 kuud, nov-veebr.

Ok, pean t88le naasma, varsti j2lle. Kirjutage mulle ka oma elust ja kui mingeid kysimusi, siis laske tulla. Cheers.

3 comments:

Anonymous said...

Oleks küll küsimusi. Esiteks, kui saladus pole, siis millega seal tegeled; teiseks, kuidas kohalikud oma vaba aega veedavad (blogijad Saudi Araabiast kirjutavad, et nädalavahetustel panevad linnast välja kõrbe perepidu pidama); kuidas on korravalvuritega tänavatel ja kui palju kardetakse terroritonti; kuidas on usulise eluga, kas on pigem leige või käivad moslemid massiliselt palvetamas? Noh, esialgu küsimustega kõik.

Anonymous said...

Alloo Peep!
Tundub, et on palav =) Ära siis ära sula või midagi =) Joo palju vett jne..
Kas sulle tiguposti ka saata saab kuskile (ma saan aru küll, et intelligentne küsimus) ehk siis saada mulle oma aadress kui võimalik =)
muah!

Deniss Rutseikov Ojastu said...

Hei Peep!

Mul on hea meel, et sul seal p6nev on. Siin Berliinis on kolm praktikanti Lähis-Idast (Jordaania, Egiptus, Saudi-Araabia). Nende maailmavaated on huvitavad ja erinevad kohati märgatavalt eurooplaste omadest. Aga üldiselt meeldivad inimesed, nii et tahaks uskuda, et ka Dubai elanikega leiad ühist keelt.

Oled ikkagi väga-väga hull sele s6na k6ige positiivsemas m6ttes, et kogu seda asja ette v6tsid. :) Hea eeskuju paljude jaoks!

Tervitusi Berliinist,
Deniss